fbpx

Destinace

Co se Vám vybaví, když se řekne Řecko?

Asi není člověka, který by neznal obrázky až téměř neskutečně modrého moře, krásných pláží a bílých kamenných domků postavených od pláže až k vrcholu skalnatého pobřeží. Městečky jako malovanými se táhnou úzké uličky chránící před prudkým sluncem.

Typické taverny lákají k ochutnávce národního nápoje Ouza, výtečného vína a k prožití báječných chvil ve společnosti rodiny a dobrých přátel. Řecko však není pouze místem skvělého jídla, vždy čerstvých mořských plodů, oblíbeného
pití a vodních radovánek.

Nabízí nám také nepřeberné množství možností, jak se stát dobrodruhem mořeplavcem a objevovat tak krásy dlouhé řady řeckých ostrovů a písčitých pláží. Na těchto četných ostrovech najdeme nejen kulturní a náboženská centra, ale i kláštery postavené až na vrcholcích skal, které jakoby vyzývaly k obnovení síly a duchovní energii.

Putování po řeckém venkově mezi vinicemi a plantážemi olivovníků nabízí nezapomenutelné zážitky a řadu příležitostí k poznání místních tradic a kultur.

Naplánujte si už nyní svou cestu do země s bohatou historií, skvělým jídlem, přátelskou atmosférou a vyplujte společně s námi vstříc novým dobrodružstvím!

NAŠE DESTINACE

VOLOS

Volos je jedno z největších a nejatraktivnějších měst v Řecku a také jeden z nejvýznamnějších přístavů v zemi. Volos se nachází 320 km severně od Athén a 219 km severně od Soluně, kombinující půvab moře s mystickým kouzlem hory Centaurs.

Volos Marina je malý přístav ve stejnojmenném městě v kontinentálním Řecku. Jeho poloha je ideální, protože nabízí přístup k Egejskému moři. Volos je tradiční město se spoustou historických památek a turistických atrakcí. Při návštěvě této oblasti doporučujeme obdivovat exponáty archeologického muzea Athanasakeion. Starobylé artefakty a vynikající skalní rytiny vás uchvátí. Pokud hledáte místo pro zábavu, doporučujeme navštívit Horefto Beach. Je to jedna z největších pláží ve Volosu a nabízí bary s výhledem na moře, písečné pobřeží a křišťálově čistou vodu.

 

OSTROV SKIATHOS – SPORADY

Toto souostroví se skládá z 24 ostrovů, z nichž jsou celkem 4 trvale obydlené (Skiathos, Skopeles, Skyros, Alonnisos). Nabízí se zde spoustu příležitostí k objevování a především skvělé podmínky pro yachting. Tato oblast je ideálním místem pro rodinnou dovolenou s dětmi, ale zároveň si přijdou na své i zkušenější jachtaři!

Vaše plavba započne na ostrově Skiathos, kde na Vás bude čekat Vaše loď. Jedná se o malý řecký ostrůvek o rozloze okolo  50 km čtverečních, který se nachází zhruba 2 a půl hodiny trajektem od řecké pevniny.  Na ostrov Skiathos se můžete dostat také z letiště Václava Havla s přestupem v Athenách. Kolem ostrova lze objevovat skryté zátoky a úchvatné skalní útvary jako je např. Lalaria nebo svou plachetnici ukotvit na jedné z pláží přípustné pouze z moře! Najdete zde celkem 60 písečných pláží, z nichž ta jednoznačně nejvíce vyhledávaná je pláž zvaná Koukounaries. Mimochodem některé z pláží bývají i v plné sezóně prázdné!

 

Určitě nezapomeňte během své plavby po Sporadském souostroví navštívit také ostrov Skopeles, kde se natáčel film Mama Mia! Večerní a kosmopolitní život v této oblasti dokáže nabídnout taktéž mnoho příležitostí k zábavě v místních tavernách či barech. Nechybí tu ani několik center zaměřujících se na potápění, díky kterým můžete objevit zcela nedotčený podmořský svět. Převládající větry ze severu poskytující fantastické podmínky pro plavbu!

Tipy Orbita Sailing SKIATHOS

Vaše plavba začne z naší báze na ostrově Skiathos, nejrušnější a nejnavštěvovanější ostrov souostroví Sporád. 

Klidnější, ale neméně krásný je ostrov Skopelos- obeplujte jeho 67km dlouhé pobřeží a objevte bezpočet zálivů a najděte si své místo, kde nepotkáte davy turistů. Jako nejkrásnější pláž ostrova je uváděna Milia(sever ostrova). V hlavním městě Skopelos se nachází krásný přístav, projděte se městem- památková zona a původní architektura, navštivte aspoň jeden ze spousty místních kostelů( nezapomeňte zapálit svíčku ). Za prohlídku stojí i vnitrozemí ostrova – krásná krajina, kláštery. Zelený Alonissos je nejméně navštěvovaný z trojky Severních Sporád. Nabízí ale oblázkové pláže a odlehlé zátoky se zajímavými jeskyněmi. Přístav najdete v městě Patitíri. Severně od ostrova se nachází chráněná mořská oblast(ohrožený druh tuleně).  A jinak na vás čekají malé, i neobydlené, ostrůvky s krásnými plážemi.

 

OSTROV RHODOS

Rhodos, jeden z turisty nejvíce navštěvovaných řeckých ostrovů, je administrativním centrem Dodekan, pásu ostrovů podél tureckého pobřeží. Z hlavního města je to k tureckému pobřeží jenom dvacet kilometrů, a tak ho budete mít na dohled.

Rhodos Marina je slavný přístav ve stejnojmenném městě na pobřeží Egejského moře. Tato fantastická poloha je ideální destinací pro ty, kteří si užijí živý noční život, diskotéky na pláži, bary a luxusní hotely. Rhodos je plný jedinečných atrakcí a vynikajících památek, které jsou k dispozici pro návštěvu. Nejlépe hodnocenými jsou středověké město, vesnice Lindos, Akropole Lindos a Grand Master Palace ve starém městě.

Jak na Rhodos? Letecky. Od Prahy je Rhodos vzdálen necelých 1900 kilometrů a přímý let trvá přibližně dvě a půl hodiny.

LEFKADA

Přímo u pobřeží pevninského Řecka, jen nedaleko od známého ostrova Korfu, se nachází čtvrtý největší ostrov v Jónském moři zvaný Lefkada. Je jediným ostrovem, na který se nemusíte přepravovat pouze po vodě nebo vzduchem, ale také po souši. To umožňují dva mosty, jež spojují Lefkadu s pevninou.

Přestože je Lefkada turisticky vysoce oblíbenou destinací, zachovává si stále svůj přirozený ráz a nebývá tolik přelidněná jako některé jiné ostrovy. Návštěvníkům se tají dech nad čarovným kontrastem bílých pláží a neuvěřitelně tyrkysových vod se sytě zelenou vegetací na skalách u pobřeží.

Lefkas Marina je velký přístav na břehu Jónského moře ve známém městě Levkas. Lefkas Marina má k dispozici 620 kotvišť pro jachty. Maximální ponor v přístavu Lefkas je 4 m.

Marina Lefkas, doslova přijatá městem Lefkas, má velkou výhodu, protože ostrov Lefkas je spojen s pevninou malým mostem a přístav je velmi blízko mezinárodního letiště Aktion v Prevezi.

Díky teplým letům a jemným větrům po celý rok je to perfektní místo k plavbě a opalování. Historické dědictví města vás ohromí nádhernými kláštery, jako je Klášter Lefkada Faneromeni a nádherné pláže.

[/vc_column_text]

INTERAKTIVNÍ MAPA

[/vc_column][/vc_row]